Messi, një motiv më shumë për ti shënuar Realit

0
SHPËRNDAJE

messi barca
Lionel Messi

Goli i shenuar ndaj Bolivise ne eliminatoret e Boterorit ishte numer 499 ne karrieren profesionale te Lionel Messit dhe ne Klasiken ndaj Realit, ylli i Barcelones do te kerkoje te shenoje golin jubilar numer 500. Goli ndaj Bolivise ishte gjithashtu jubilar per pleshtin i cili arriti ne 50 per Kombetaren e Argjentines por vazhdon te jete ne vendin e dyte pas Gabriel Omar Batistutes qe ka shenuar 57 gola per Kombetaren.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.