Michel Platini letër urimi Skënderbeut

0
SHPËRNDAJE

Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, i ka dërguar letër urimi presidentit të Skënderbeut, Ardjan Takajt, duke e uruar për çfarë kanë arritur deri më tani, si dhe duke vlerësuar arritjen e skuadrës korçare në grupet e Ligës së Europës.

“Fillimisht dua t’iu uroj për kualifikimin për në fazën e grupeve të Ligës së Europës. Më pas dua t’ju uroj mirëseardhje, që do të thotë se tashmë jeni të mirëpritur në futbollin e vërtetë.”

Një mesazh i tillë nga presidenti i UEFA-s, Mishel Platini i ka bërë krenarë të gjithë në klubin korçar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.