Mihajlovic : Me Ibrën fitojmë kampionatin

0
SHPËRNDAJE

Bildnummer: 08877783  Datum: 25.10.2011  Copyright: imago/HochZwei/Syndication Torino, 25.10.2011 - Serie A 2011/2012 - Juventus Torino vs ACF Fiorentina / AC Florenz -- L ALLENATORE DELLA FIORENTINA SINISA MIHAJLOVIC -- xHOCHxZWEIx/xItalyxPhotoxPressx PUBLICATIONxINxGERxONLY; Fussball Herren Italien Serie A 2011 2012 Porträt x1x xkg 2011 quer Sports GERONLY IPP ITALYPHOTOPRESS  Image number 08877783 date 25 10 2011 Copyright imago  Syndication Torino 25 10 2011 Series A 2011 2012 Juventus Torino vs ACF Fiorentina AC Florence l Allenatore Della Fiorentina Sinisa Mihajlovic xHOCHxZWEIx xItalyxPhotoxPressx PUBLICATIONxINxGERxONLY Football men Italy Series A 2011 2012 Portrait x1x xkg 2011 horizontal Sports GERONLY

Sinisa Mihajlovic ka folur sot në konferencën për shtyp të mbajtur sot në prag të ndeshjes me Bayern Munchen të vlefshme për Audi Cup. Tekniku i kuqezinjve ka folur për objektivat e Milanit në kampionat dhe për merkaton: “ Ibra? Nëqoftëse do të vinte atëherë do të ishim një ndër pretendentët për të fituar kampionatin. Suedezi është një lojtar në gjendje të spostojë ekuilibrat. Objektivi ynë është që të arrijmë në 3 vendet e para në Itali, e dimë që do jetë e vështirë pasi skuadrat e tjera janë përforcuar por unë kam besim, kjo edhe për faktin se kemi ndërtuar një skuadër të madhe dhe kanë ardhur lojtarë të mëdhenj si Bacca, Luiz Adriano dhe Bertolacci. Ka një muaj që po punojmë dhe jemi në rrugën e duhur aktualisht.”

Mihajlovic vlerësoi skuadrën e tij për paraqitjet kundër Interit dhe Real Madridit: “Kundër Interit dhe Real Madridit kemi bërë paraqitje të mira dhe jam i sigurt që do bëjmë të njëjtën gjë edhe në dy ndeshjet e Audi Cup. Goditjet e dënimit? Nëse do më lejonin të hyja në fushë do i godisja vetë por e di që kështu do të ishte shumë e lehtë.”- përfundoi me shaka trajneri i Milanit.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.