Mijëra euro për Kombëtaren, ja si u nda premioja

0
SHPËRNDAJE

Kombëtarja e Shqipërisë
Kombëtarja e Shqipërisë

Është ndarë premioja e vendosur nga qeveria dhe federata pas kampionatit Europin, dhe sipas Supersport lojtarët e kombëtares dhe stafi janë shpërblyer me nga 31 mijë euro.

Ndërkohë shpërblim është dhënë edhe për 4 lojtarët që ngelën jashtë “Francë 2016”, madje edhe për Rashicën e Shalën që së fundmi vendosën të zgjedhin të luajnë me Kosovën në të ardhmen.Normalisht shuma e akorduar për ata është më e vogël, vetëm 8 mijë euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.