Milan – Juventus/ Dalin formacionet

0
SHPËRNDAJE

Seria A/ Në San Siro sot do të vihet në skenë një nga ndeshjet më të ndiera dhe spektakolare të futbollit italian. Milan pret Juventusin në një duel ku kuqezinjtë do të kërkojnë të mos humbasin përfundimisht trenin e kreut ndërsa bardhezinjtë do të tentojnë fitoren për të mos iu ndarë Napolit dhe Interit në renditje. Mungesa e madhe e Milanit është ishi Bonucci i cili është i skualifikuar, ndërkohë në krahun tjetër Allegri i ka në dispozicion futbollistët e tij më të mirë.

Ja si pritet të luajnë Milani dhe Juventusi sot.

Milan(3-4-2-1):Donnarumma, Zapata,Romagnoli,Rodriguez,Abate, Kessie, Biglia,Borini,Suso, Calhanoglu, Kalinic.

Juventus(4-2-3-1):Buffon, Lichtsteiner, Barzagli,Chiellini, Alex Sandro, Khedira, Pjanic, Cuadrado, Dybala,Mandzukic, Higuain.

Milan – Juventus

S'KA KOMENTE

Comments are closed.