Milan synon mesfushorin e Bayern Munchen

0
SHPËRNDAJE

Pierre Hjobjerg
Pierre Hjobjerg
Serie A/ Duke parë gjëndjen e dobët të mesfushës në ndshjen ndaj Fiorentinës, Milan tashmë sheh të domosdoshm ndërhyrjen në këtë repart. Pasi dështoi të arrijë marrëvshjen me mesfushorin Soriano, kuqezinjtë tashmë po synojnë një tjetër mesfushor. Sipas “Kicker”, drejtuesit e Milan kanë shfaqur interes për mesfusorin e Bayern Munchen, Hjobjerg. Ekipi i drejtuar nga trajneri Mihajlović ka shprehur interesim dhe ka kërkuar të dhëna për lojtarin, dhe Bayern është i gatshëm t’a huazojë atë. I vetmi problem ështe se në garë për talentin gjerman është edhe Sampdoria, por që gjithsesi konkurenca e tyre mund të mposhtet lehtë kur bëhet fjalë për një ekip si Milan.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.