Milani kërkon lojtarin e Fiorentinës

0
SHPËRNDAJE


Seria A / Aventura e Milan Badelj me fanellën e Fiorentinës është drejt fundit. E ardhmja e mesfushorit kroat duket larg Firences, pasi kontrata aktuale i skadon në 2018 dhe 28-vjeçari nuk ka aspak ndërmend ta rinovoj. Skuadrat e interesuara për futbollistin janë të shumta. Milani gjithmonë ka shfaqur interes për lojtarin dhe drejtuesit e rinj kinezë do t’i plotësojnë dëshirat Montellas dhe Badelj është një nga lojtarët e preferuar të trajnerit kuqezi, i cili e ka stërvitur edhe më parë kroatin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.