Milinkoviç: Luajtëm shumë mirë, e merituam fitoren

0
SHPËRNDAJE

milinkovicTrajneri i Luftëtarit, Mladen Milinkoviç, pas ndeshjes me Tiranën, në prononcimin për SuperSport, dhënë gazetarit Gjergji Xharo, u shpreh se ekipi i tij zhvilloi një lojë mjaft të mirë dhe theksoi se gjirokastritët e merituan fitoren.

“Dua të uroj lojtarët e mi pasi sot luajtëm shumë mire duke krijuar raste të mira edhe për gola të tjerë. E them me bindje se e merituam të fitonim.”

“Në çdo ndeshje ne mundohemi të fitojmë. Sot kishim disa problemë me Beqirin dhe nuk donim ta rrezikonim. Në Kupë do t’i lemë disa nga lojtaret pushim dhe përveç Rrocës qe është i dëmtuar, të gjithë mund të luajnë.

Pas pushimit në nëntor do kemi ndeshje çdo 3 ditë dhe duhet t’i kemi të gatshëm titullarët. Kampionati është objektivi ynë kryesor, por nëse kalojmë turet në Kupë më mirë për ne. Nuk kemi 25 lojtarë që të luajmë për të dy kompeticionet. Siç e provuam kualifikimin me Elbasanin në Kupë, ashtu do tentojmë edhe me Tiranën”,-mbylli prononcimin e tij, trajneri i Luftëtarit, Mladen Milinkoviç. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.