Miliona euro për Sadikun, por…

0
SHPËRNDAJE

Kombëtarja në stërvitjen e sotme
Kombëtarja në stërvitjen e sotme

Armando Sadiku është vënë në qendër të vëmendjes në merkato pas paraqitjes së bërë me Shqipërinë në Euro 2016.

Klubi i Zyrihut i ka vënë çmimin sulmuesit: 9.5 milionë franga, një shumë që tregon se ata nuk duan ta shesin, gjë e shpreh edhe menaxheri i tij Dino Lamberti për mediat në Zvicër.

Në një intervistë të dhënë ai tregon se po mundohet të gjejë një marrëveshje të kënaqshme me klubin, teksa shprehet se ka oferta nga Gjermani, Anglia dhe Italia për Sadikun, por jo vetëm, pasi në Turqi janë të gatshëm të shpenzojnë 2 milion euro për sulmuesin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.