Milot Rashica, asist dhe shtyllë si titullar me Vittesen (VIDEO)

0
SHPËRNDAJE

milotJo të gjithë e dinë që është një shqiptar nga Kosova, që luan në Eredivise të Holandës. Quhet Milot Rashica, ka lindur në Vushtri aktivizohet te Vitesse, ku kaloi gjatë kësaj merkatoje verore prej Llamakos Kosovës. Mesfushori-sulmues është vetëm 19-vjeçar, por duket se drejtuesit e klubit holandez kanë shumë besim tek ai, pasi e kanë aktivizuar për dy herë në eliminatoret e Europa League ndaj Southempton, gjithashtu sot luajti për 81 minuta ndaj Willem II, që përfundoi 1-1, duke dhënë asistin për golin dhe duke goditur një shtyllë gjatë pjesës së parë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.