Miqësore/ Dinamo befason Tiranën

0
SHPËRNDAJE

Tirana – Dinamo 0-2
Golat: Turdiu 30′, Çutra 60′

Është mbyllur me fitoren e Dinamos ndeshja e kontrollit që u zhvillua në kompleksin “Skënder Halili”. Trajneri Shkëlqim Muça ka preferuar të aktivizojë lojtaret që janë aktivizuar pak në takimet miqësore dhe dy ndeshjet e para të kampionatit. Gjithashtu pjesë e kësaj ndeshje miqësore që ka patur vlera kontrolluese kanë qenë edhe disa lojtarë nga të rinjtë. Ka përfituar Dinamo duke luajtur me më të mirët e vet duke sigluar një fitore të pastër me gola të Erald Turdiut dhe Xhynejt Çutrës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.