Copa America/ Kualifikohet Kolumbia, fitore spektakolare për ShBA-në (video)

0
SHPËRNDAJE

Pas humbjes se pesuar ndaj Kolumbise ne diten e pare, amerikaneve ju duhej tre pikeshi ndaj Kosta Rikes dhe djemte e Klinsman ja dolen duke dhuruar spektakel e duke fiksuar rezultatin 4-0. Dempsey. Wood, Zusi dhe bashkelojtari i Gashit te Rapids, Jones, ishin autoret e golave.

Ne takimin tjeter, Kolumbia siguroi kualifikimin per ne cerekfinale duke mundur 2-1 Paraguajin me gola te sulmuesit te Milanit, Bacca dhe madrilenit James Rodriguez. Per Paraguajin shenoi Ayala ndersa duhet thene se keta te fundit bene gjithcka per te barazuar rezultatin por pa sukses.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.