Miratohet zyrtarisht, Roma së shpejti me stadium të ri (foto)

0
SHPËRNDAJE

Eshtë miratuar zyrtarisht dhe nga viti i ardhshëm do të nisin punimet për atë që do të njihet si “Stadio della Roma”, stadiumi i ri prej 52,500 vendesh.

“Një ditë e rëndësishme për ne dhe për “Stadio della Roma,” – tha Presidenti Pallotta. “Projekti do të ketë impakt ekonomik dhe social për skuadrën, tifozët, qytetin dhe tërë vendin. Miratimi i dokumentacioneve ishte i menjëhershëm, tani të hedhim hapin tjetër, atë të ndërtimit të stadiumit me të cilin Roma do të krenohet.”

Omniroma_Image__0003_260314_mediagallery-article Stadio della Roma_3_mediagallery-article Stadio della Roma_4-U202102558017K3F--814x458@Gazzetta-Web_mediagallery-article Stadio della Roma_5_mediagallery-article afcdf2eb8543a53170055fb469aa2691_mediagallery-article 739b29774fe1de4644a77dce55eaf942_mediagallery-article

S'KA KOMENTE

Comments are closed.