Mirel Josa: Do tentojmë ta surprizojmë Dinamon

0
SHPËRNDAJE

Champions League/ Ditën e nesërme, të martën në 20:45 futbollistët e Dinamos dhe kampionët shqiptarë Skënderbeu do të luajnë ndeshjen e kthimit të raundit të katërt kualifikues të Ligës së Kampionëve. Edhe pse Dinamo e Zagrebit vjen nga Shqipëria me një avantazh të madh ( 2: 1) edhe pse është favorite e madhe , trajneri Mirel Josa në konferencën për shtyp shprehet se ekipi i tij do të ngrejë një flamur të bardhë edhe nëse “bie” sërisht në këtë takim. Kjo është një mundësi që një klub shqiptar të luajë për herë të parë në histori në Ligën e Kampionëve është aq joshëse sa Skënderbeu do të bëjë gjithçka për të marrë atë. Ja fjalët e plota të Josës:
image
“Një shok i Mamić tha se shanset tona janë të barabarta. Gjithashtu unë do të them se unë jam në vendin e tij. Dinamo na mundi në fushën tonë, por unë mendoj se edhe ne mund t’i bëjmë ndonjë të papritur atyre në Zagreb,” -u shpreh Josa. Gjithashtu ai filloi të flasë edhe për lojtarët e Dinamos: “Soudani, Machado Pinto, të gjithë lojtarë të mëdhenj. Pjaca është gjithashtu shumë i mirë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.