Mirel Josa: Kemi difekte, do t’i rregullojmë

0
SHPËRNDAJE

Trajneri i Skënderbeut Mirel Josa, në mikrofonat e SuperSport në përfundim të sfidës ndaj Beshiktash ka analizuar ndeshjen duke qenë i kënaqur deri diku me skuadrën e tij, por padyshim në syrin e trajnerit ai vëren shumë gabime. Por trajneri kampion i Shqipërisë kërkon të shikoj përpara:

Lojtaret e ekipit te Skenderbeut  dhe trajneri Mirel Josa, duke festuar fitoren e Superkupes se Shqiperise, ne perfundim te ndeshjes se futbollit, Skenderbeu-Flamurtari i Vlores, 1-0, e vlefshme per Superkupen e Shqiperise, e luajtur ne stadiumin Qemal Stafa, ne Tirane./r/n/r/nSoccer match, Skenderbeu-Flamurtari i Vlores, 1-0, valid for Super Cup of Albania, played in the stadium "Qemal Stafa", in the town of Tirana.
Lojtaret e ekipit te Skenderbeut dhe trajneri Mirel Josa, duke festuar fitoren e Superkupes se Shqiperise, ne perfundim te ndeshjes se futbollit, Skenderbeu-Flamurtari i Vlores, 1-0, e vlefshme per Superkupen e Shqiperise, e luajtur ne stadiumin Qemal Stafa, ne Tirane./r/n/r/nSoccer match, Skenderbeu-Flamurtari i Vlores, 1-0, valid for Super Cup of Albania, played in the stadium “Qemal Stafa”, in the town of Tirana.

“Jam i kënaqur nga skuadar nga mënyra se si e kërkuam barazimin. Ka difekte sa të duash, por duhet ti rekuperojmë. Latifi nuk u dukë pasi është anë e tij personale. Ata kishin një mbrojtës të mirë në krah. Qoftë për aftësi të kundërshtarit, qoftë për mungesë të Latifit, ne duhet të shohim përballë. Cështja e tifozëve nuk ndikon dhe s’mund ta quaj arsye kryesore. Ne duhet të luajmë njësoj si me apo pa tifozë. Ne sic cdo skuadër na duhen tifozët dhe përkrahja e tyre padiskutim. Kemi bërë disa gabime, por do t’i rregullojmë. Nëse do të luaja me 2 sulmues në fund duhet të nxirrja nga loja një mesfushor, por po përparonim në krahun e majtë me Berishën. Duhet të ishim më të saktë në pasimin e fundit dhe nuk ishim efikas përpara porte, shkuam një moment deri aty, por nuk konkluduam.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.