Mjafton Rashford, United “heq qafe” Aston Villa-n (Video)

0
SHPËRNDAJE

imagePremier League/ Manchester United ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme në fushën e saj teksa mposhti jo pa vështirësi ekipin e Aston Villa, i cili tashmë ka dalë nga kategoria. Një ndeshje ku ekipi mik tregoi vlera, edhe pse mbyll fundin e renditjes. Ka mjaftuar një gol i talentit Rashford dhe skuadr e Van Gaal merr një fitore duke ruajtur shpresat për vendin e katërt që të dërgon në Champions League. Ndërkohë edhe Newcastle e Rafa Benitez ka mposhtur 3-0 ekipin e Swansea duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt mbijetesës.

Rezultatet në Premier League

Manchester United – Aston Villa 1-0
Everton – Sauthampton 1-1
Newcastle – Swansea 3-0
Norwich – Sunderland 0-3
West Brom – Watford 0-1

S'KA KOMENTE

Comments are closed.