Mjafton Schurrle dhe Wolfsburg bën historinë e tij (Video)

0
SHPËRNDAJE

imageChampions League/ Wolfsburg ka arritur të bëjë historinë e saj në Europë teksa është kualifikuar për herë të parë në historinë e saj në fazën e 1/8 në Champions League. Skuadra gjermane arriti të fitojë edhe ndeshjen e kthimit me skuadrën e Gent. Pas fitores 2-3 në Belgjikë, Wolfsburg mposhti edhe në fushën e saj 1-0 belgët duke i eleminuar nga kjo fazë e Champions League. Ka mjaftuar një gol i Schurrle në minutën e 74′ që të hipotekohej përfundimisht kualifikimi. Wolfsburg tashmë i bashkohet Real Madrid në çerekfinale duke pritur sërish shortin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.