MLS – Tottenham 2-1, shkëlqejnë yjet e kampionatit amerikan (video)

0
SHPËRNDAJE

Kanë shkëlqyer lojtarët e mbledhur nga kampionati amerikan MLS ndaj anglezëve të Tottenham duke fituar 2-1 takimin miqësor mes tyre. Për MLS golat u shënuan nga Kaka me 11-metërsh dhe David Villa ndërsa për miqte shënoi një eurogol Harry Kane.

Kampionati amerikan ka pësuar ngritje të ndjeshme vitet e fundit, sidomos pasi një numër i madh futbollistësh me famë kanë lënë ekipet europiane për tu bërë pjesë e këtij kampionati, edhe pse zakonisht bëhet fjalë për lojtarë në moshë madhore.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.