Mong-joon kandidat pretedent për kreun e FIFA-s

0
SHPËRNDAJE

chung-mong-joon
chung-mong-joon

“Platini nuk mund ta ndryshojë Fifa-n. Unë po” – u shpreh 61 vjeçari nga Koreja e Jugut kandidat për të pasuar Blaterin në krye të futbollit botëror. Zgjedhjet do të mbahen në 26 shkurt në kongresin e jashtëzakonshëm. Die Platini rivendosi kandidaturën e tij për kreun e FIFA-s por duket se gara nuk do të jetë e lehtë për të.

“Mr. Platini është një pjellë e sistemit aktual dhe nuk do të përbëjë ndonjë ndryshim” – u shpreh Mong-joon për BBC-në.
“Në qoftë se zgjidhem unë nuk do të shijojë luksin e zyrës por do të rregullojë sistemin” – vazhdoi ai.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.