Morten Olsen ofendon shqiptarët

0
SHPËRNDAJE

Në konferencën për shtyp, të mbajtur para ndeshjes kualifikuese për Euro 2016, që kombëtarja e Danimarkës luan përball Shqipërisë, Olsen, gabimisht apo qëllimisht, ua ndërroi emrin shqiptarëve, duke i quajtur “shqiptaristët”.

“Ai iu tha shqiptarista në vend të emërtimit të duhur shqiptarë”, shkruan gazeta daneze “ekstrabladet.d

Kjo gazetë edhe e ka sulmuar trajnerin e Danimarkës, për gabimin e bërë.

Tutje në konferencë trajnerin Olsen, deklaroi se Shqipërinë e sheh si kundërshtar vërtet të fortë, që nuk lë hapësira për të krijuar raste, dhe se në Kopenhagë vjen për të marrë pikë,

Ky nuk është rasti i parë që ndodh kjo gjë. Në vitin 2013 trajneri danez Olsen bëri një deklaratë ku i quante shqiptarët “mushkonja”, gjë për të cilën mori përgjigje nga trajneri i Kombëtares sonë, Gianni De Biasi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.