Morten Olsen: Vendim i çuditshëm

0
SHPËRNDAJE

imageimageShqipëria/ Trajneri i Danimarkës, Morten Olsen, duket se nuk e ka kapërdirë mirë vendimin e KAS në favor të Shqipërisë. Sipas Panorama Sport, trajneri danez u shpreh se ky vendim nuk i pëlqen aspak: “Unë për vete nuk kuptoj asgjë. Mendoj se po përsëritet rasti jonë ne 2007 ku ne humëm ndeshjen me Suedinë. Mendoj se gjithçka po bëhet kundër nesh gjithmon, dhe kjo ndodh pasi ka edhe lobim politik. Ky vendim duhej të jepej para se ne të luanim kundër Serbisë, dhe jo tani.definitivisht gjërat na janë vështirësuar. Natyrisht, ne duhet t’a mposhtim Shqipërinë dhe më pas duhet të fitojmë me Armeninsë dhe të marrim pikë ndaj Portugalisë.”- u shpreh Olson.

Tani Danimarka ka 10 pikë po aq sa Shqipëria, por është e detyruar që t’i lërë vënidn e dytë kuqezinjve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.