Mourinho fiton ndaj Guardiolës, Konte eliminohet

0
SHPËRNDAJE

Manchester United ka eliminuar nga EFL Cup Manchester City. Ndeshja derbi mbaroi 1-0 me golin Huan Mata. Kështu Mourinho mposhti Guardiolën. United kalon në çerekfinale me këtë fitore.

Ndërkohë që Uest Ham mposht Çelsin e Kontes pastër 2-0 duke e eliminuar. Sauthampton dhe Sandërland u mbyll me fitoren minimale 1-0 nga ana e vendësve. /minuta90.com/

Manchester United-Manchester City 1-0

Goli: Mata 54′

Manchester United: De Gea, Valencia, Blind, Rojo, Shaw, Carrick, Herrera, Mata (Schneiderlin 73′), Pogba, Rashford (Lingard 81′), Ibrahimoviç (në dispozicion: Romero, Darmian, Young, Fellaini, Memphis) Tr: Jose Mourinho

Manchester City: Caballero, Maffeo, Otamendi, Kompany, (Kolarov 45′), Clichy, Fernando, Garcia, Nolito (Aguero 71′), Navas, Sane (Sterling 63′), Iheanacho (në dispozicion: Gunn, Adarabioyo, Gundogan, Fernandinho) Tr: Pep Guardiola

Kartonë të verdhë: Valencia 26′, Pogba 90′, Ibrahimoviç 90’+1/ Iheanacho 13′

S'KA KOMENTE

Comments are closed.