“Mourinho më nguli thikën mbas shpine”

0
SHPËRNDAJE

Louis van Gaal
Louis Van Gaal

Këto janë fjalët e dëshpëruara të Louis Van Gaal i cili u detyrua ti lerë vendin e punës trajnerit portugez Jose Mourinho te Manchester United, pas një sezoni të mbushur me rezultate dhe paraqitje zhgënjyese.

Louis ndihet i tradhëtuar, aq më shumë që Mourinho ka qenë nxënësi i tij dikur te Barcelona. Nuk priste të pushohej nga puna, sidomos pasi fitoi FA Cup por tani po mendon që Mourinho ka dashur ti zërë vendin e punës me kohë dhe kështu dëshironte edhe klubi.

Mediat angleze thonë se mes tyre ka pasur një miqësi të mirë por kjo tashmë është kapitull i mbullur. “Prisni hakmarrjen e hollandezit”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.