Mundet Arsenali, Cech “shënon” në debutim (Video)

0
SHPËRNDAJE

Premier League/ Arsenali e nis në mënyrën më të keqe sezonin e ri të Premier League. Ekipi i drejtuar nga Arsene Wenger është mposhtur brënda në shtëpinme rezultatin 0-2 nga ekipi i West Ham, që bën kështu surprizën e madhe në këtë javë të parë.

imageGolat e Koyate dhe Zarate i dhanë tre pikët West Ham në këtë transfertë mjaft të vështirë, teksa protagonist ishte edhe portieri Petr Cech i cili bëri një gafë duke i dhuruar kundërshtarëve golinne parë të sfidës. Deri në fund Arsenal u mundua, por ishte e pamundur të kthenin fatin e ndeshjes.
image

http://youtu.be/u6sToZ7ecvo

Në ndeshjen tjetër, Newcastle barazoi brënda në shtëpi 2-2 përballë ekipit të Southampton. Ishte një ndeshje me mjaft spektakël dhe gola, por që në fund skuadrat ndanë të dyja nga një pikë në këtë javë të parë të Premier League

S'KA KOMENTE

Comments are closed.