Muntari drejt Arabisë

0
SHPËRNDAJE

imageSport Bota/ Sulley Muntari mund t’a vazhdojë në Arabinë Saudite karrierën e tij. Pas largimit nga Milan, në rrjetet sociale po qarkullon një lajm që ganezi tashmë është zyrtarisht lojtar i Al-Ittihad, por ende kjo gjë nuk ështe zyrtare. Klubi arab ka bërë një ofertë në drejtim të lojtarit, e cila kap shifrën e 7 mln euro në sezon. Kjo ofertë duket e mirë, dhe Muntari është pranë kalimit në Arabi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.