Mustafi, ja toka shqiptare ku e nisi karrierën kampioni i botës

0
SHPËRNDAJE

 

Pavarësisht se ka zgjedhur të luajë për kampionët e botës të Gjermanisë, Shkodran Mustafi nuk e harron kurrë prejardhjen e tij. E ka treguar këtë me një vizitë që ka bërë sot në Gostivar (tokë etnike shqiptare), pikërisht në fushën ku ka shkelmuar topin e parë që kur ishte në moshë fëmijënore. “Këtu ku ka filluar karriera”, ka shkruar ai në një postim në pesë gjuhë: shqip, gjermanisht, italisht, spanjisht dhe anglisht.

shMustafMustafi, pavarësisht se u bë i njohur vetëm në 2012-n kur luajti për Sampdorian në Serinë A, e ka nisur rrugëtimin e tij fubollistik në fshatin e Caljes (Maqedoni). Tani ai luan te Valencia, duke u përfolur për kalimin te një klub si Real Madridi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.