Na ishte një herë Tërbuni burrëror!

2
SHPËRNDAJE

Tërbuni – Vllaznia 0-4

SHenues: Cinari 7′, Dibra 61′, 75′, Dyca 87′

Tërbuni: Haxho, Fangaj, Danaj, Tasic, Borshi, Gavazaj, Tushe, Karakaçi, Dedyn, Lala, Jovanovic. Trajner: Viktor Gjoni

Vllaznia: Dragojevic, Shtubina, Vrapi, Cicmil, Marku, Bardulla, Ahmetaj, Sefa, Kalaja, Çunari, Dibra. Trajner: Armando Cungu


 

Skuadra e Tërbunit ndryshe nga cfarë n aka treguar kohët e fundit në ndeshje shumë të mira si barazimi ndaj Partizanin dhe ai në Vlorë, sot ndaj një Vllaznie me shumë mungesa u duk qartë mungesa e dëshirës apo tolerimi ndaj Vllaznisë. Quheni si të doni, por ky nuk ishte ai Tërbun burrëror që kemi parë javët e fundit. Arsyet dhe hetimet mund t’i gjejë më mirë Komisioni i Etikës. Në fillim Tërbuni ishte më këmbëngulës në fillim. Ndërkohë që cuditërisht fiton Vllaznia me goleadë.

Nuk duam të paragjykojmë asnjë lojtar të të dyja palëve, por shija e ndeshjes ishte e hidhur dhe s’u duk si një lojë 100% “fair play”, më shumë le të flasin vetë protagonistët.

Sa i takon ndeshjes u fituar 4-0 nga Vllaznia dhe gjatë ndeshjes Endri Vrapi humbi edhe një 11-metërsh.

 

 

 

2 KOMENTET

    • Aj qe dukej ishte e shpifur. Kur ata s’kane respekt per djersen e tyre, cfare presin nga te tjeret… Mos mbroni thjesht ne faktin e tifozit… Shikoni realitetin ne sy dhe nese e do futbollin duhet te denosh keto fenomene. Nese te intereson ajo lloj loje s’te ndihmojme dot.

Comments are closed.