Napoli arrin akordin për Hysajn

0
SHPËRNDAJE

hysajElseid Hysaj është një hap larg kalimit te Napoli. Para një ore janë takuar me njëri tjetrin dy drejtorë sportivë të klubeve Carli dhe Giuntoli të cilët kanë arritur një akord për transferimin e lojtarit mbi bazën e 5 milionë eurove plus bonuset ndërsa për lojtarin parashikohet një kontratë deri në vitin 2020. Mungojnë vetëm disa detaje dhe Hysaj shumë shpejt do të jetë një lojtar i Napolit. Vendimtare në këtë tratativë ka qenë dëshira e trajnerit të Napolit Maurizio Sarri, i cili e ka stërvitur lojtarin edhe në radhët e Empolit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.