Napoli dhe Hysaj ruajnë vendin e dytë

0
SHPËRNDAJE

Foto LaPresse - Gerardo Cafaro 28/10/2015 Napoli (Italia) Sport Calcio SSC Napoli vs U.S. Città di Palermo Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - Stadio "San Paolo" Nella foto : Hysaj Photo LaPresse - Gerardo Cafaro 28 October 2015 Naples (Italy) Sport Soccer SSC Napoli vs U.S. Città di Palermo Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - "San Paolo" Stadium  In the pic: Hysaj
Hysaj

Forma e shkëlqyer e Romës dhe fitoret e saj të njëpasnjëshme e kanë futur Napolin nën trysninë e domosdoshmërisë për të fituar e për të ruajtur vendin e dytë, të nënkampionit të Italisë që e dërgon direkt në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve pa patur nevojë për ndeshje play-off.

Takimi i djeshëm në Torino u duk i lehtë teksa me dy gola të shpejtë Napoli udhëhoqi 0-2 deri në mesin e pjesës së dytë, atëherë kur Torino shkurtoi diferencën e golave dhe i cënoi seriozisht fitoren miqve. Por në fund Napoli arriti të dalë me pikë të plota, falë edhe mbrojtjes si gjithnjë solide të Hysajt me shokë.

Javën e fundit Napoli pret në shtëpi Frosinonen e rënë nga kategoria, ekipin në të cilin luan shqiptari tjetër, Arlind Ajeti ndërsa Roma udhëton drejt veriut për tu përballur me kuqezinjtë e Milan.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.