Napoli ruan gjallë shpresat për titull (video)

0
SHPËRNDAJE

Fitores se te premtes nga Juve qe mundi 1-0 Sassuolon i eshte pergjigjur me te njejtin rezultat Napoli qe mundi 0-1 Palermon e forte, duke ruajtur keshtu gjalle shpresat per titull teksa vazhdojne te ruajne te dyja diferencen prej tre pikesh. Si zakonisht, Hysaj luajti si titullar duke bere paraqitje te mire.

Ne takimet e tjera spikati barazimi pa gola i Milan ne Chievo teksa duket se ato 8-9 ndeshje rezultative per kuqezinjte po harrohen shume shpejt me dy ndeshjet e fundit ku te besuarit e Mihajlovic kane marre vetem nje pike ndaj kundershtareve te lehte ne leter.

Frosinone u mund 2-1 nga Carpi por Arlind Ajeti u cilesua si nder me te miret perpos humbjes qe e mban ekipin e tij ne zonen e ftohte. Lazio u kthye me ne fund t enje fitore 2-0 me golat e gjermanit Klose por Berisha yne ndenjti ne stol pasi titullar ishte Marcheti.

Fiorentina u ndal ne shtepi ndersa Roma vijoi serine e fitoreve duke betonuar vendin e trete e madje duke shfaqur ambicje edhe per vendin e dyte. Genoa mundi 3-2 Torinon ne nje ndeshje te hapur dhe te pelqyeshme per shikuesit.

12527766_10153359231006770_7032552_n

12527766_10153359231006770_7032552_n

S'KA KOMENTE

Comments are closed.