Naser Shala, humbet dhe eleminohet nga “Baku 2015”

0
SHPËRNDAJE

imageBoks/ Boksieri me origjinë shqiptare nga Kosova, Naser Shala i peshës 64 KG është eleminuar nga Lojërat Evropiane “Baku 2015”. Shala është mposhtur nga boksieri francez Hassan Amzile, duke e mbyllur kështu shumë shpejt aventurën e tij në këtë kompeticione. Boksieri francez ka qënë disi më i avantazhuar se Shala, kjo për shkak edhe të diferencës prej 13 centimetrah midis tyre. Naser Shala është munduar të japë më të mirën e mundshme, por nuk ja ka dalë dot të marrë një fitore përballë rivalit të tij profesionist francez. Edhe pse u eleminua, Shala bëri një ndeshje mjaft të mirë, por kundërshtari Amzile dominoi në të gjitha setet, ku i fitoi 30-27 30-25 dhe po 30-25.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.