NBA, kurorëzohet ekipi i ri kampion 2015-16

0
SHPËRNDAJE

13435325_10154110249038463_2317114414162377039_nNuk pritej por ndodhi. Edhe pse të gjendur në disavantazhin 1-3, Cleveland ka fituar tre ndeshje radhazi duke fituar serinë e finaleve 4-3 ndaj Golden State dhe duke u shpallur kampione për këtë edicion, një titull i munguar prej shumë e shumë vitesh për qytetin industrial të gjendur në Ohio. E udhëhequr nga një Lebron James i papërmbajtshëm, por edhe nga Kyrie Irving me shokë, Cleveland shkurorëzoi kampionen në fuqi e cila në radhët e saj ka lojtarin me të vlefshëm në NBA, Stephen Curry.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.