Ndahet nga jeta ish-rekordmeni i peshëngritjes shqiptare

0
SHPËRNDAJE

10649525_737277869685387_3987511906132421935_n
Agolli në një nga numrat e tij të cirkut

U nda nga jeta në moshen 84 vjecare, Telat Agolli, i njohur nga shumica e publikut si mjeshtër i cirkut, akrobat i shquar i Trupës së Estradës së Tiranës. Por Agolli ka qenë dhe rekordmen i peshëngritjes, kampion për dy dekada me radhë si dhe më pas trajner pranë Sportklubit 17 Nëntori, sot SK Tirana, njëkohësisht edhe trajner pranë ekipit Kombëtar të peshëngritjes duke marrë pjesë madje edhe në pikasjen e disa talenteve të këtij sporti si Pampuri, Bodinaku, Hakani etj. Telat Agolli ka merituar shumë cmime sportive e artistike njëkohësisht, dhe do të mbetet një nga emrat më të mëdhenj e të cmuar të sportit dhe artit shqiptar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.