Ndalet Kamza, Lushnja ruan distancën ndaj Bylisit

0
SHPËRNDAJE

Po zhvillohet një garë shumë e bukur në Kategorinë e Parë. Skuadra e Erzenit ndali Kamzën në Supersfidën e Grupit A në një fitore minimale 1-0. Ndërkohë që Besëlidhja fitoj 1-2 ndaj Mamurrasit dhe tashmë distanca është ngushtuar. Tërbuni fitoi pastër 2-0 ndaj Burrelit dhe pagoi edhe një pjesë të rrogave tek lojtarët. Por edhe Besa fitoj ndaj Shënkollit. Sakaq, në këtë sfidë pati dhunë mes dy skuadrave.

Në Grupin B është Lushnja që nuk fal dhe fiton ndaj Elbasanit duke ruajtur distancën me Bylisin. Ndërkohë që Pogradeci dhe Apolonia fitojnë ndaj Shkumbinit dhe Tomorit. Por edhe Sopoti me një gol të bukur të mesfushorit Kaloshi, në të 59-tën, arriti fitore minimale 1-0 duke iu larguar fundit të tabelës. /minuta90.com/

Grupi A

Erzeni-Kamza 1-0

Goli: Hyseni 89’

Erzeni: Hoxha, Rramilli, Kalluci, Teqja, Sefgjini, R. Troplini, Duka, Dakavelli, Vathi, A. Kllari, Pasha (në dispozicion: Gjuzi, Tema, D. Troplini, Hyseni, E. Troplini) Tr: Dorian Bubeqi

Kamza: Gjonikaj, Frashëri, Lelis, Basriu, Boci, Nimani, Sefa, Deliallisi, Ferraj, Rezi, Morina (në dispozicion: Bytyçi, Ibrahimllari, Ymeraj, Mehmeti) Tr: Bledar Devolli

Gjyqtarë: Kreshnik Cjapi, Erind Hasanaj, Meglid Qose

Kartonë të verdhë: Sefgjini 11’, Pasha 86’/ Nimani 11’, Frashëri 42’, Ferraj 67’, Sefa 69’, Deliallisi 79’

Kartonë të kuq: D. Troplini 69’

Tërbuni-Burreli 2-0

Golat: Puka (pen) 19’, Xhabrahimi 34’

Besa-Shënkolli 2-0

Golat: Perja 11’, E. Hoxha 90’+5

Mamurrasi-Besëlidhja 1-2

Golat: Luli 80’/ Kovaçi 33’, Lekaj 44’

Mamurrasi (4-4-1-1): Muho, Tako (Udemezue 66’), Ndoca (Tota 62’), Arbana, Shijaku, Malaj, Dedgjonaj, Biraçaj, Et’hemi, Trungshi (Luli 62’), Gjonpalaj (në dispozicion: Vashaku, Bajo, Shahini) Tr: Rezart Maho

Besëlidhja (5-4-1): Demi, Smajli (Prendi 46’), Dibra, Kastrati, Rexha, Shytani, Lekaj, Camara (Gazulli 86’), Përgjoni (Lushaj 62’), Marashi, Kovaçi (në dispozicion: Rexhepi, Hepaj) Tr: Alban Bruka

Gjyqtarë: Laver Alla, Devis Koreshi, Edlir Malo

Kartonë të verdhë: S’ka

Kastrioti-Iliria 1-2

Golat: Keqi 34’/ Zira 54’, Lama 67’

Grupi B

Lushnja-Elbasani 1-0

Goli: Çela 60’

Apolonia-Tomori 1-0

Goli: Krasniqi 66’

Sopoti-Turbina 1-0

Goli: Kaloshi 59’

Pogradeci-Shkumbini 2-0

Golat: Jahaj 7’, Bangoura 52’

S'KA KOMENTE

Comments are closed.