Ndërron jetë legjenda e Brazilit

0
SHPËRNDAJE

world-cup-final-1970-mexico-city-mexico-21st-june-1970-brazil-4-v-italy-1-brazilian-captain-car

Ish-kapiteni i Brazilit, Carlos Alberto ka ndërruar jetë sot në moshën 72 vjeçare.

Alberto ishte kapiteni i Kombëtares Braziliane në Kupën e Botës të vitit 1970 në të cilën brazilianët fituan dhe Carlos ishte autori i golit të katërt atë finale kundër Italisë.

Ai lavdërohej si një nga mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.