Ndreu: Zhvilluam lojë të mirë, e prisja fitoren

0
SHPËRNDAJE

ramadan ndreuTrajneri i Laçit, Ramadan Ndreu, pas ndeshjes me Vllazninë, në intervistën për SuperSport, dhënë gazetarit Egi Duro, u shpreh se ekipi i tij zhvilloi një lojë të bukur dhe dinjitoze dhe e dinte se do të vinte fitorja.

“Faktikisht e thashë edhe herën e kaluar se pavarësisht humbjes me Partizanin, kishim zhvilluar lojë të mirë. U mundëm nga dy episode. Por është diçka që e kam pritur nga kjo skuadër e cila në momente të veçanta humb përqendrimin. Sot u treguam më të kujdesshëm, riparuam defektet e ndeshjes me Partizanin dhe mbuluam hapësirat tona. E dinim që Vllaznia luan lojë të hapur dhe u munduam t’i shfrytëzonim këto hapësira të kundërshtarit”.

“Goli i pësuar? Ishte një kopje e golit të pësuar me Partizanin dhe me të vërtete më erdhi habi se si një mbrojtës të jetë aq i butë ndaj kundërshtarit”.

“Jemi në përmirësim e sipër, e kam thënë që kjo është një skuadër e ndërtuar rishtas, është shumë e vështirë të krijohet harmonia. Është një skuadër e re ku është e vështirë të mësosh lojën e njëri-tjetrit. Kjo fitore vjen në momentin e duhur nga aspekti psikologjik, na ndihmon që në ndeshjen e ardhshme me Vlorën të jemi më të kujdesshëm”,-mbylli prononcimin e tij, trajneri i Laçit, Ramadan Ndreu. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.