Ndriçohet “Selman Stërmasi”, i jepet dora e fundit

0
SHPËRNDAJE

ndricDrejt fundit janë punimet e rikonstruksionit të “Selman Stermasit”. Në impiantin e dytë futbollistik të kryeqytetit, sot jane montuar kater kullat e ndriçimit dhe ka nisur me ritëm të shpejtë puna për ndertimin e kabinës, si dhe për kompletuar përfundimisht sistemin ndriçues. Brenda pak ditësh përfundon instalimi i projektorëve, me synimin e vetëm që t’i jepet dritë në mbremje stadiumit, që po merr pamje europiane ditë pas dite. Paralelisht është duke vazhduar puna në ambientet e brendshme që janë plotësisht gati brenda pak ditësh.

ndric2Gjiashtu, në ambientet jashtë stadiumit po punohet dhe pritet që të gjitha problemeve t’u jepet zgjidhje. Edhe fusha e re, e cilësisë dhe stadnardid të lartë në “Selman Stermasi”, është gati për të pritur skuadrën bardheblu. Megjithëse ndryshe nga sa pritej, inaugurimi është shtyrë për javën e pestë (26 shtator) ndaj Teutës së Maganit.

kab

S'KA KOMENTE

Comments are closed.