Ndryshohet kalendari sipas dëshirës së FSHF-së

0
SHPËRNDAJE

partizani-skenderbeuDuket vërtetë e palogjikshme dhe jo serioze mënyra se si spostohen ndeshjet në Superiore. Në fakt dihet se këtu ndikon edhe SuperSport në zgjedhjen e programacionit. Nuk po flasim konkretisht për këtë javë, por shpeshherë kjo paketë televizive ndikon në vendosjen e datave dhe orareve të ndeshjeve. S’po i futemi thellë lidhjeve Fshf – SuperSport, por duket abstrakte që në vend të pyeten klubet, është një kompani televizive që influecon në zgjedhjet e takimeve. Duke mos patur asgjë personale me këtë kompani dhe duke u bazuar në standarte europiane të futbollit, na duket qesharake cka ndodh me ndeshjet e kampionatit tonë.

Java e 31-të e Superligës

E dielë, 24 Prill

Bylis – Laçi 16:00
Vllaznia – Flamurtari 16:00

E hënë, 25 prill
Tërbuni – Teuta 16:00
Kukësi- Partizani 16:00
Tirana – Skënderbeu 19:00


 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.