Në Elbasan punojnë me fjalë

0
SHPËRNDAJE

Skuadra e Elbasanit ende s’ka një projekt të qartë për vazhdimësin e Kategorisë së Parë. Pasi shpëtuan nga rënia në Kategorinë e Dytë vetëm në javët e fundit, tashmë verdheblutë duken sërish pa vizion.elbasani2

Ende s’kemi parë ndonjë afrim apo stradegji të qartë të klubit, edhe pse flitej se do të ndërtohej një skuadër pretendente. Por koha e mirë duket që në mëngjes, në Elbasan kur flitet për futbollin të gjithë mbyllin veshë dhe është vërtetë fatkeqësi me atë tifozeri të zjarrtë të këtij qyteti që vuan prej vitesh mungesën e një skuadra serioze e cila të përfaqësoj në mënyrë dinjitoze qytetin me tradita në futbollin shqiptar. /Minuta90.com

S'KA KOMENTE

Comments are closed.