Në Korcë “pëshpërisin” emrin e Fejzullahut

0
SHPËRNDAJE

arbnor

Edhe pse ende ka rivalitet midis palëve Skënderbeu-Partizani dhe kampionati ende s’është caktuar, pavarësisht se  distanca është në +5 për bardhekuqtë, duket se skuadrat kanë nisur të hedhin grepat për të “peshkuar” ndonjë lojtar kualitativ. Dicka e tillë mund të ndodh si nga kampionatet e huaja, por edhe brenda “mureve” të Kategorisë Superiore.

sassaxNë Korcë në ambjejte të ndryshme sportive pëshpëritet emri i Arbnor Fejzullahut. Por sigurisht që është shumë e vështirë t’ja marrësh këtë lojtar një klubi serioz si Partizani. Mbase Skënderbeu mund paguaj edhe shifra të cmendura, e ka edhe mundësin financiare. Por gjërat mbeten ende enigmatike dhe jemi vetëm në hapat e para të merkatos verore, e cila pritet të jetë tepër e nxehtë dhe rivaliteti midis ekipeve të vazhdoj edhe pas mbylljes së kampionatit në dritaren e transferimeve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.