Në Kukes e Vlorë probleme me fushën

0
SHPËRNDAJE

Teksa është luajtur java e parë në superligë vazhdon ende sëmundja e vjetër e fushave.

Në “Zeqir Ymeri” edhe pse është luajtur java e parë ajo qe binte në sy është gjendja e rënduar e tapeti të fushes dhe pse është me barë sentetik , fusha është degraduar përshakë se ka vite qe nuk vihet dorë dhe do ta jet e shumë veshtirë që fusha të përballoj ngarkesën deri në javën e fundit të kampionatit.

Mbrëm në emisionin “fairplay” Ekrem Spahia ish drejtori i Kukesi është shprehur se vërtet fusha është e rënduar , dhe presim që Fshf , e bashkia Kukes ti japin një dorë presidentit Gjici në vendosjen e tapetit të ri.

Problemi i fushës nuk është vetëm në Kukes pasi dhe në Vlore , fusha nuk është ende gati për tu zhvilluar ndeshja e javës se dytë midis Flamurtarit e Lushnjes .

Ne Vlorë janë duke krye punime në terren , për ta kthyer ate në kushte optimale për zhvillimin e një ndeshje futbolli.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.