Nëse Cristiano është si LeBron James, po Messi?

0
SHPËRNDAJE

Futbolli europian dhe basketbolli amerikan kane ndryshime plot por edhe ngjashmeri ne stilin e lojtareve respektive. Keshtu Fox Sports ka perpiluar nje liste lojtaresh me karakteristika te ngjashme. Ndoshta jeni dakort edhe ju:

9174537.vadapt.664.high.961- LeBron James = Cristiano Ronaldo. Te dy jane te fiksuar mbas pergatitjes se larte fizike dhe gezojne gjithnje nje forme dominuese ne loje duke treguar shpesh edhe egoizem per te qene vete protagonist e per te shenuar vetem emrin e tyre ne liste e golashenuesve apo koshashenueve.

2-Steph Curry = Lionel Messi. Me siguri qe nga titulli shume prej jush ju shkoi ne mendja. Teknika, saktesia por edhe thjeshtesia dhe deshira per te fituar duke qene lojtare qe nuk ngurrojne te pasojne e te bejne loje kolektive.

leonardmuller.vadapt.664.high.81Te tjeret:

3. James Harden = Luis Suarez

4. Kawhi Leonard = Thomas Muller

5. Wojciech Szczesny = Roy Hibbert

6. Andrew Wiggins = Paul Pogba

7. Dirk Nowitzki = Xavi

8. Damian Lillard = Dmitri Payet

9. Demarcus Cousins = Teofilo Gutierrez

10. Gareth Bale = John Wall

112215-Soccer-Biggest-El-Clasico-g11-ssm.vadapt.664.high.34

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.