Nesër rikthehet Kupa e Shqipërisë, ja duelet

0
SHPËRNDAJE

Nesër do të rikthehet Kupa e Shqipërisë, me ndeshjet e saj të turit të dytë, ndeshjet e para. Kompeticioni Kombëtar i futbollit, i dyti për nga rëndësia, fituesi i të cilit shkon direkt në Kupat e Europës, ka tashmë interesin maksimal nga skuadrat pjesëmarrëse. Janë skuadra të Superiores dhe ato të Kategorisë së Parë në këtë raund.

Ekipet nga Kategoria e Parë janë Apolonia, Dinamo, Bylis, Besëlidhja, Kastrioti, Kamza dhe Tërbuni. Prej tyre, vetëm Kamza vjen në këtë “stacion” të garës me tjetër petk, pasi ka eliminuar një skuadër të Superiores, Korabin.

Veçanërisht, mbetet të shihet se si do të sillen Skënderbeu dhe Partizani në transfertat e tyre respektive, në Kupë, në Fier dhe Lezhë, teksa gjenden para përplasjes direkte në kampionat, të ndeshjes më të rëndësishme të fazës së parë.

A do të kursehen Agostinelli dhe Starova, apo jo, kjo mbetet të shihet, megjithatë duhet evidentuar fakti se edhe ky trofe është pjesë e objektivave të tyre, sikurse e të tjerëve, që përmes kampionatit e shohin që tani të pamundur shkuarjen në Europë.

Më poshtë, janë të gjitha përballjet e së mërkurës, sipas të dy grupeve, të vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Ndeshjet e kthimit do të luhen më 16 nëntor. /minuta90.com/

Grupi A

APOLONIA-SKËNDERBEU

DINAMO-KUKËSI

BYLIS-LAÇI

LUFTËTARI-TIRANA

Grupi B

KASTRIOTI-TEUTA

BESËLIDHJA-PARTIZANI

KAMZA-VLLAZNIA

TËRBUNI-FLAMURTARI

S'KA KOMENTE

Comments are closed.