Nexhipi: Po i shënova Partizanit…

0
SHPËRNDAJE

FUTBOLL PARTIZANI BYLIS - Ndeshja e futbollit, Partizani-Bylis i Ballshit, 2-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin, Qemal Stafa.
Nexhipi kur luante per Partizanin

Ditën e shtunë në stadiumin “Selman Stërmasi”, Korabi do të përballet me Partizanin, një ndeshje e rëndësishme kjo për të dyja skuadrat. Por veç dëshirës kolektive, ka dhe dëshira personale në këtë takim. Plaku dhe Nexhipi kanë një ndarje aspak të qetë me skuadrën e kuqe. Ata në brendësi të shpirtit të tyre respektojnë tifozerinë e kuqe, por jo drejtuesit që i kanë larguar.

Eshtë e kotë të maskosh përplasjen Starova-Nexhipi dhe jashtë logjikës të mendosh se Nexhipi s’dëshiron ti shënojë Starovës, për më tepër skuadrës së tij i nevojiten pikët sot më shumë se kurrë. Gjithsesi, kapiteni i dikurshëm tek të kuqtë në media ka deklaruar se nëse shënon nuk feston. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.