Neymar: Unë nuk jam kriminel

0
SHPËRNDAJE

neymar-1-620x330
Sulmuesi brazilian i Barcelonës, Nejmar, është shprehur i zemëruar me mediat që e kanë cilësuar si “kriminel”, vetëm për faktin që ai akuzohet për evazion fiskal.
“Unë nuk kam bërë asgjë të keqe. Unë nuk jam kriminel. Për fat të keq, disa njerëz janë gjithmonë duke u përpjekur për të krijuar polemika. Unë nuk e di nëse ata nuk kanë informacionin e duhur, ose në qoftë se ata kanë qëllime të këqija. Por kjo nuk ka rëndësi”, deklaroi Nejmar për gazetën braziliane “Isto E”.
Nejmar dhe babai i tij akuzohen për evazion fiskal sa i takon rastit të transferimit të sulmuesit nga Santosit në “Kamp Nou” në vitin 2013. Gjykata Federale e Sao Paulos urdhëroi në shkurt që të ngrihen të gjitha asetet e kapitenit të Brazilit, që në total kapin shumën e 45 milionë eurove.
“E vërteta është se unë jam i sigurt se çdo gjë do të zgjidhet së shpejti. Këto çështje nuk e shqetësojnë më. Babai im ka të bëjë me çdo gjë jashtë fushës dhe unë kam besim të plotë në të. Unë jam me fat që kam babai tim, i cili është në kërkim pas atyre gjërave, duke punuar në anën time, kështu që unë mund të përqendrohem vetëm për të luajtur futboll”, përfundoi sulmuesi i Barcelonës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.