Nga i ati tek i biri, njihuni me djalin e Gheorge Hagi

0
SHPËRNDAJE

Ianis Hagi
Ianis Hagi
Nga i ati tek i biri, fati i familjes Hagi është e ndërthurur gjithmonë me futbollin. Babai, Gheorghe, ka magjepsur në 80 dhe 90. I biri, Ianis, i klasit 1998, është duke u paraqitur mirë me Vitorul në Rumani dhe është ndjekur nga afër edhe në Itali, me Fiorentinën i cila është në të ardhmen e djalit. Një talent? Po, fjala e Gheoghe babait, i cili flet në një intervistë me La Gazzetta dello Sport “. Është patjetër më i fortë se unë, ka cilësitë teknike dhe mendore, është shumë i talentuar. Ai rritet gjithnjë e më shumë, tani vjen pjesa më e bukur, duke konfirmuar:
image
E ardhmja e djalit është në Itali me Fiorentinën e cila është një opsion për Ianis. “Po, ai më pyeti edhe për Steauan e Bukureshtit, por tashmë është Fiorentina. Tani për tani vazhdon të rritet me ne, pastaj varet nga pjekuris e tij dhe nësë kur shkon në Itali ai do të trajtohet si një numër “10”. Ai i ndihmon të tjerët, vendos shpejt, dhe përdor mirë të dy këmbët (natyral me të majtën), është i mirë në pasin e fundit, dhe godet shum drejt portës. Është edhe më i mirë se unë në moshën e tij, ai do të jetë kapiten i Rumanisë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.