Nga Superliga ne te parën 7 miqsore /ka dhe “derbi”

0
SHPËRNDAJE

Nga superiorja ne te paren , sot jane planifikuar te luhen 7 miqsore ku Laci vazhdonë rekordinë miqsoreve të zhvilluara kte verë, nje tjeter duel i nxet pritet te jete ne Oher ku duket se do te luhet nje “jave” superlige pasi Kukesi e Teuta kane planifikuar nje miqsore .
Nje duel tjeter interesantë duke ai mes Sienes e Partizanit ku te kuqt do tentojne te lejen pas ndeshjen zhgenjyse me Ternanen.
Flamurtari luan ne syte e presidentit Idrizi , perballe Grekve te Apollon Pontu.

Ne te pare jane planifikuar 4 miqsore duke perfshirë dhe Dinamon qe luan me Lacin, ne Rrogozhine Egnatia pret Turbinen ku te besuaritë e V.Gjonit do kerkojnë të ruajnë ecurine e rezultatev pozitive në miqsore ,Iliria e Fushkrujes pret Burrelin brenda ne shtepi , ndersa Bylis do te udhetoj per ne Patos per te luajtur nje derbi te vogel.

Miqësore – E mërkurë, më 23 gusht

Kukësi – Teuta
Dinamo – Laçi
Siena – Partizani
Apollon Pontu – Flamurtari
Egnatia – Turbina
Iliria – Burreli
Albpetroli-Bylis

S'KA KOMENTE

Comments are closed.