Nga superliga në,Kroaci

0
SHPËRNDAJE

Klaudio Cema eshte i larguari i radhes nga superliga , per në një kampionatë ku do te kete mundesi te tregojë vleratë.

Cema ka firmosur ne ligen e dyte Kroate me Luçkon , qe drejtohetë nga babai i Herdi Prengaj, Besnik Prenga.

Ekipi që drejton Prenga ështe i fokusur shume tek lojtaret e rijë dhe kjo ka shtyrë Cemen te vazhdoje karrieren ne Kroaci.

Cema karrieren si profesionistë e ka nisur tek Partizani , pasi eshte nje produkte i akademise se kuqe , sezonetë e funditë kartonin e Cemes e zoteronte Kukesi , qe e huazoje në Elbasanë e Pukë tek Terbuni.

Dhe pse sezonin e funditë Cema u shpallë kampionë me Kukesin ai zjodhi te vijonte karrieren ne Kroaci ku synon hapin e madhe ne karrierë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.