Një talent 17-vjeçar shqiptar në Superligën greke

0
SHPËRNDAJE

ZIKO-RENATO - Platanias
Renato Ziko, Platanias

Kolonisë së futbollistëve shqiptarë në Superligën greke i është shtuar së fundmi edhe i riu 17 vjeçar Renato Ziko që ka kaluar nga të rinjtë e Platanias në ekipin e parë pavarësisht moshës tejet të njomë. Ziko është mesfushor i datëlindjes 1997 dhe te ai drejtuesit e Platanias besojnë aq sa për ti bërë një vend në ekipin e parë që merr pjesë në Superligë. Te Platanias luan prej disa vitesh edhe sarandioti Alqi Dhimitri ndërsa vitin e kaluar në këtë ekip bënte pjesë edhe i riu tjetër Emiljano Shehu.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.