Një talent i ri po vjen, Rashiti shënon tre gola në Ligën e Kampionëve

0
SHPËRNDAJE

atdhe-rashiti

Atdhe Rashiti është emri më i fundit nga talentet shqiptarë që po shkëlqejnë në Europë. Sulmuesi i Baselit, Rashiti ka shënuar tre gola në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve për të rinj kundër Ludogorets.

Talenti shqiptar ishte i papërmbajtshëm në këtë sfidë teksa me golat e tij i dha edhe kualifikimin ekipit zvicerian. Rashiti ka shënuar golin e parë të tretë dhe të katërt, në fitoren 4-0 të skuadrës së tij.

Kështu, Bazeli renditet në vendin e dytë me 9 pikë, duke mbyllur kështu kualifikimin për në turin tjetër. Ndërkohë për Rashitin kjo ishte një ditë speciale në karrierën e tij të re. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.